Fundacja

Cele fundacji

Fundacja pracuje nad rozwojem ludzi poprzez rozwój systemu edukacji i życia społecznego. Naszymi celami są:

1 – Zastąpienie starego systemu edukacji takim, który docenia kreatywność i indywidualne preferencje każdego ucznia.
2 – Zwalczanie dyskryminacji i walka o równość społeczną wszystkich ludzi, kolorów, religii i orientacji seksualnych.
3 – Pomoc uchodźcom z całego świata w adaptacji i integracji w ich środowiskach inkubacyjnych.
4 – Aby walczyć o ekologiczne i zdrowe życie, które ostatecznie pomoże ulepszyć planetę.
5 – Aby ograniczyć zastraszanie w szkołach, dążąc do jego zakończenia pewnego dnia.
6 – Aby walczyć o prawa kobiet do edukacji, dostępu do technologii, sprawiedliwych wynagrodzeń i równych praw.
7 – Bezpieczeństwo dzieci.
8 – Budowanie mostów między urzędnikami państwowymi i organami ścigania, a obywatelami.
9 – Zapewnienie pomocy uchodźcom z Ukrainy.
10 – Wspieranie talentów muzycznych, teatralnych, artystycznych i sportowych.

Zespół

ZARZĄD FUNDACJI

Asef Salloom

prezes Fundacji

Założyciel i prezes Fundacji. Urodził się w Syrii i pracował tam jako profesor literatury angielskiej na Uniwersytecie Tishreen oraz zawodowy muzyk. Kierował tam dwoma instytucjami językowymi i muzycznymi.

W Polsce uzyskał tytuł magistra prawa na KUL, zdobywając tytuł Najlepszego Studenta, a następnie został wybrany Najlepszym Doktorantem w Polsce. Od 2013 roku jest bardzo aktywny w życiu społecznym Lublina, gdzie grał na wielu koncertach jako wiodący muzyk na lutni i gitarze, uczestniczył w wielu wydarzeniach sportowych i organizował spotkania integracyjne dla obcokrajowców z mieszkańcami miasta, aby zniwelować różnice i przynieść to, co najlepsze w każdej kulturze.

Jest założycielem Małego Kopernika w Lublinie, ośrodka edukacyjnego dla dzieci i dorosłych, Centrum Języka i Kultury Arabskiej w Lublinie oraz Las Vegan. Ośrodki te wraz z Ganeshą prężnie działają na rzecz poprawy systemu edukacji w Polsce, osiągnięcia równości społecznej dla wszystkich oraz zaangażowania dzieci, młodzieży i seniorów w aktywne życie miasta.

RADA FUNDACJI

Hamida Alsayed

członkini rady

Urodzona z matki Polki i ojca Syryjczyka, feministka i działaczka społeczna, pracowała jako wykładowczyni na uniwersytecie w Syrii i kontynuowała studia doktoranckie z pedagogiki w Lublinie.

Profesjonalna pianistka, współzałożycielka Małego Kopernika w Lublinie, od 2013 roku działa w Lublinie na rzecz rozwoju kobiet wiejskich, równości płci, obrony praw mniejszości oraz angażuje się w działalność kulturalną i edukacyjną w Polsce. Laureatka Nagrody „Kobieta na Medal” przyznawany przez Gazetę Wyborczą.

Dr Zofia Świderek

członkini rady

Nagradzana wybitna pediatra i terapeutka w Lublinie, która jest wiodącym prelegentem na międzynarodowych konferencjach, które koncentrują się na lepszym życiu ekologicznym i kreatywnej edukacji związanej ze zdrowym stylem życia.

Jest bardzo zaangażowana w życie społeczne i medyczne w Lublinie, Polsce i Europie, gdzie jest głównym szkoleniowcem i wykładowcą kursów pierwszej pomocy organizowanych przez naszą Fundację i nasze ośrodki. Celem dr Zosi jest połączenie rozwoju społecznego ze zdrowym stylem życia.

Projekty

Razem Nam Łatwiej

Projekt ma na celu stworzenie anglojęzycznych funkcjonariuszy Straży Miejskiej, policjantów i urzędników. W tym celu, po raz pierwszy w Polsce, zagraniczni studenci, uchodźcy i inne mniejszości będą nauczycielami opowiadającymi funkcjonariuszom o swoich krajach i kulturach. Projekt jest finansowany przez Ashoka w Polsce, pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin, a partnerami są Homo Faber i Fundacja Instytut na rzecz Państwa Prawa.

Dokumenty